שבת בראשית

קוראים בתורה מההתחלה

שבת בראשית

"אחרי החגים יתחדש הכל – יתחדש וישובו ימי החול"

(נעמי שמר)

מועדים לשגרה! בין אם רצינו או לא, אחרי החגים כבר כאן, השנה מתחילה באמת, הימים מתקצרים ואנו נכנסים לתקופה שקטה של עשייה. השבת נתחיל לקרוא את התורה מחדש, השבת היא שבת בראשית!

נשוב אל סיפורי הבריאה, אל האימהות והאבות, אל יצירת השבט שלנו, העם שלו , אל נדודים במדבר ואל קבלת התורה, אל מים והמן, אל משברים ואמונה עד לכניסה לארץ המובטחת.- מבראשית עד ל "וזאת הברכה".

אנחנו קוראים את אותו הספר אבל לא את אותו סיפור, כל פעם קצת אחרת, מפגש מחודש עם התורה.
הקריאה בתורה מתחדשת אחרי החגים, כשאנו כבר שקועים במציאות היום יומית.

התורה שלנו היא תורת חיים, תורה שבתקווה עוזרת לנו להתכוון אל הטוב והמוסרי, היא תזכורת תמידית בתוך השגרה לקשר שלנו עם אלוהים ואדם.

אנו מזמינים אתכם להתחיל איתנו את  מחזור פרשות השבוע – באתר התנועה תוכלו למצוא דרשות לפרשה ולהפטרה, זמר עברי לכל פרשה, וכן פעילויות לילדים.

חומרים לכל פרשות השבוע

ספרי דרשות

דרישת שלום – ספר הדרשות של רבני ורבות התנועה הרפורמית.

108 דרשות ל 54 פרשות השבוע. רבני ורבות התנועה הרפורמית בישראל מוצאים את הרלוונטיות של סיפורי וחוקי התורה לחיינו אנו תוך התכתבות והישענות על מסורת הדורות והמשכתה לזמן הזה

לרכישה >>


האזינו מבראשית – ספר הדרשות של ראובן מרקו

הדרשות המבואות בספר החדש שלו צומחות מתוך המתח בין שני עולמות האלו בהם חי ראובן את חייו – עולם התורה והאמונה ועולם המדע והשכל הישר. הדרשות עוקבות אחרי פרשות השבוע וחגי ישראל (כולל יום השואה ויום העצמאות) ויצרות גשרים בין המסורת ובין חיי יום יום של אנשים מודרניים בישראל של המאה ה 21.


לרכישה >>

דילוג לתוכן