האזינו מבראשית

בין התורה לשכל הישר: שבעים ושלוש תובנות למאה ה 21 | ראובן מרקו

ספר דרשות - האזינו מבראשית

ראובן מרקו מתנדב בתנועה הרפורמית במשך חמישים שנה, מתוכן בעשר השנים האחרונות שימש כיו"ר התנועה. 

הוא בוגר הטכניון בהנדסת חשמל, ובעל תואר שני במנהל עסקים, וממציא במשותף של מעל 20 פטנטים במגוון טכנולוגיות. לאחר שעבד בחברות שונות בישראל ובארה"ב, כיום הוא מתרכז בניהול ופיתוח של קניין רוחני של חברות הזנק ישראליות ומשמש כדירקטור בכמה מהן.
הדרשות המבואות בספר החדש שלו צומחות מתוך המתח בין שני עולמות האלו בהם חי ראובן את חייו – עולם התורה והאמונה ועולם המדע והשכל הישר. הדרשות עוקבות אחרי פרשות השבוע וחגי ישראל (כולל יום השואה ויום העצמאות) ויצרות גשרים בין המסורת ובין חיי יום יום של אנשים מודרניים בישראל של המאה ה 21.

לרכישת הספר כנסו לאתר של ארון הספרים הרפורמי >>

על הספר:
לפנינו מתנה מן המובחר, פרי עטו ואהבתו של ראובן מרקו, איש מעשה ורוח, חומר וחזון, איש קהילה ותנועה, ציוני נלהב ורפורמי מסור. בדרשות המקובצות לפנינו, מגלה מרקו גישה מפוקחת של נביא שבתוך עמו הוא יושב, ומתייחס לתפקיד של התנועה הרפורמית במדינת ישראל והצורך להתנחל בלבבות האנשים. דבריו של מרקו נאמרים בשפה רכה אך אין לטעות בנחישות חזונו ובבהירותו. כמי שפעל ופועל בתנועה הרפורמית כל ימיו, מרקו מציב את תפקידה של תנועתו ביצירת מרקם חיים בריא במדינת ישראל, תוך דרישה לשוויון דתי ואמוני וחיים של צדק, קריאה לעבודה קשה ודחיית סיפוקים על מנת למצות את החלב ודבש. בדרשותיו הוא אינו מסתפק בדיבור תיאורטי אלא דואג לפרוט את חזונו לסדרה של מעשים החפים מכל פופוליזם והמשקפים ראייה נכוחה ובריאה.
הרבה פרופ' דליה מרקס

דילוג לתוכן