שבת כדור הארץ

וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה" (תהלים קד, ל)

שבת כדור הארץ

יא' אייר תשפ"א, שבת אחרי מות-קדושים – 19.4.24

יום כדור הארץ נחגג מדי שנה ב-22 באפריל, משנות השבעים ואילך. בשנים האחרונות, יום כדור הארץ צבר משמעויות נוספות עם התגברות המודעות למשבר האקלים החריף והגלובלי שאנחנו בעיצומו. קהילות התנועה הרפורמית בישראל ורבניה מזמינות לשבת כדור הארץ. אנו פועלים כדי להגדיל את המודעות לשעת החירום שבה אנחנו שרויים וגם על מנת לפעול להשפעה על מקבלי ומקבלות ההחלטות – על מנת להניע למעבר למאה אחוז אנרגיות מתחדשות, שתילת עצים בהיקף נרחב מאוד וצמצום הצריכה האישית והקהילתית, צמצום פסולת ושינוי סדר העדיפויות הציבורי.

אתם מוזמנים להוריד ולעיין באסופה הנפלאה שיצרו הרבות גילה קן ואפרת רותם ובה: מאמרים בהירים ונגישים על משבר האקלים מנקודת מבט רחבה ועכשווית,  שירים המתאימים לנושא,  רעיונות לדרשות ביום כדור הארץ, פסוקי מקרא המתקשרים לנושא, קישורים לסרטונים שונים ולחומרי קריאה והרחבה.

״יִּקַּח ה' אֱלֹהִים אֶת הָאָדָם וַיַּנִּחֵהוּ בְגַן עֵדֶן לְעָבְדָהּ וּלְשָׁמְרָהּ"

בראשית ב טו

השתלמות מקוונת 

לפניכם הכשרה הכוללת הרצאת מבוא למשבר האקלים מפי ד"ר ג'רמי בנשטיין,  ממייסדי מרכז השל לקיימות. לאחר מכן תוכלו למצוא בקישור שש פרזנטציות קצרות, בנות חמש דקות כל אחת, של רבנים ורבות התנועה הרפורמית  המציעים רעיונות שונים – כיצד ניתן להביא את הנושא לקהילה, מחשבות על הקשר שלנו לעולם מבחינה רוחנית  ועוד – כל אחת מההרצאות יכולה לעורר מחשבה ולסייע בבניית השבת.

תַּן דַּעְתְּךָ שֶׁלֹּא תְּקַלְקֵל וְתַחֲרִיב אֶת עוֹלָמִי, שֶׁאִם קִלְקַלְתָּ אֵין מִי שֶׁיְּתַקֵּן אַחֲרֶיךָ

בראשית ב טו

חוגגים בקהילה

התכנסות תנועתית אביבית לכבוד שבת כדור הארץ והשקת מרחב ההתכנסות החדש של הגינה הקהילתית של אחו"ה בכרם בירושלים

יום שישי |  19.4.24 | 15:30-18:00 |  יאנסן פרופסור רענן ויץ 11, ירושלים

דילוג לתוכן